Dekoracja ścian bez użycia kleju – korek samoprzylepny

// Czerwiec 14th, 2018 // Blog

Wiele osób marzy o oryginalnych dekoracjach ścian. Jednak często do ich wykonania skutecznie zniechęca nas konieczność wiercenia muru, co wiąże się z niemałym bałaganem i podziurawieniem powierzchni. Na szczęście jest na to dokonały sposób – korek samoprzylepny. Dzięki niemu w szybki i prosty sposób udekorujesz swoje wnętrza.
czarny romb

W jaki sposób można wykorzystać korek samoprzylepny na ścianie?

Korek samoprzylepny to materiał przeznaczony do samodzielnego i szybkiego montażu. Dzięki niemu możesz zapomnieć o wiertarce, kołkach czy rozrabianiu kleju. Arkusze korkowe zostały pokryte warstwą samoprzylepną, co zapewnia bezproblemowe użycie. Zastosowany klej jest niezwykle mocny, dzięki czemu będzie doskonale przylegał do każdej, nawet chropowatej powierzchni.
Rolki korkowe samoprzylepne bardzo łatwo ciąć, nawet zwykłymi nożyczkami. Dzięki temu możemy nadać im każdy kształt, jaki nam się tylko zamarzy. Produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie kruszy się i nie pęka, a więc nasze dzieła będą trwałe i wytrzymałe. Co więcej, dekoracje czy całe ściany wykonane z korka bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy co jakiś czas przetrzeć je wilgotną ściereczką.
rolka samoprzylepna
Z korka samoprzylepnego możemy więc wykonać oryginale ozdoby lub tradycyjne tablice korkowe. Możemy wykorzystać go jako powierzchnie do przyczepiania rodzinnych fotografii czy podręcznych notatek. Arkusze korkowe samoprzylepne świetnie sprawdzą się również w kuchni, jako zabezpieczenie ściany przy zlewozmywaku (korek jest wodoodporny) lub jako powierzchnia do przyklejania przepisów i informacji dla domowników. Wysokiej jakości produkty pochodzenia korkowego znajdziemy na stronie https://korkrollen.de/. Dzięki nim wprowadzimy świeżość i naturalne piękno do naszych domów.

Korek ścienny samoprzylepny – zalety

Rolki korkowe samoprzylepne, podobnie jak inne produkty wykonane z korka, posiadają doskonałe właściwości termo i dźwiękoizolacyjne. Dzięki temu nasze mieszkanie pozostanie ciepłe i komfortowe. Uciążliwe dźwięki nie będą już zakłócać spokoju domowników, co przełoży się na jakość życia. Korek ścienny zabezpiecza również pomieszczenia przed wilgocią. Jako produkt hipoalergiczny nie przyciąga kurzu, tworząc we wnętrzu zdrowy mikroklimat, dzięki czemu może być stosowany nawet w domach alergików.

Korek samoprzylepny to doskonałe rozwiązanie, aby szybko i łatwo odświeżyć i urozmaicić wygląd ścian. Materiał ten możemy pozostawić w naturalnej słomkowej kolorystyce lub pomalować go na dowolny kolor. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Warto więc pobudzić własną wyobraźnię lub sięgnąć po gotowe korkowe inspiracje, jakich mnóstwo znajdziemy w sieci.
mozaika teksas

Comments are closed.