Grunt pod posadzkę? Tylko corkunderlay!

// Maj 14th, 2016 // Blog

Przewidują Państwo zakładanie podłogi i poszukują najlepszego podkładu? Gorąco zapraszamy do zaznajomienia się z naturalną matą korkową.
Do jakich posadzek użytkuje się podkład korkowy – cork underlay?
Naturalny podkład korkowy możemy stosować pod różnego rodzaju posadzki, od szeroko osiągalnych paneli, poprzez deski oraz parkiety, linoleum, wykładziny, aż do korka podłogowego, głazu naturalnego lub płytek ceramicznych! Korek ma okazję być wykorzystywany jako perfekcyjna opcja dla schematycznych, choć mniej funkcjonalnych płyt pilśniowych, tektury falistej lub pianki polietylenowej.

Jakim sposobem funkcjonuje mata korkowa?

Podkład korkowy o wiele wpływa na wzrost izolacyjności akustycznej – cudownie tłumi wszystkie dźwięki powietrzne i uderzeniowe powstałe w wyniku użytkowania podłogi. Użytkowanie posadzki jest cichsze oraz znacznie bardziej wygodne. Podkład korkowy oddziałuje też na izolację termiczną i wyrównuje niedoskonałości podłoża to właśnie dzięki rozciągliwej powierzchni. To właśnie dzięki temu podłoga jest płaska i przyjemniejsza. O sile podkładu korkowego świadczy także jej odporność – gwarantujemy, że nie stanie się z nim nic tak długo, jak długo będziemy użytkować daną podłogę.

Co rozróżnia maty korkowe od innych podkładów?

Fabrykacja podkładów korkowych oparta jest na najświeższych technologiach i odkrywczych rozstrzygnięciach. Korek w naturalny sposób zapewnia trwałość oraz izolację, a także komfort użytkowania. Wybierając maty korkowe mają Państwo pewność, że działają Państwo w zgodzie z naturą – materiały korkowe są w całości ekologiczne, również w procesie wytwórczości jak i późniejszym użytkowaniu.
Mimo, że dzisiejsze maty korkowe są trochę droższe od standardowych podkładów, wybierając je, mają Państwo pewność, że są one w 100% naturalne i trwalsze, dzięki specjalnej technologii wytwarzania. Serdecznie zapraszamy do zakupów!

Comments are closed.