Historia okien i materiały z których zostały one wykonane

// Listopad 19th, 2014 // Budownictwo

Nasze domy i mieszkania składają się z bardzo wielu elementów, które tworzą całość pod, którą mieszkamy. Jednymi z tych elementów bez wątpienia są okna, dzięki którym możemy zobaczyć co się dzieje na zewnątrz naszego domu lub mieszkania. Okna Gdańsk to bardzo ważne elementy w mieszkaniach i domach, ponieważ wpuszczają one odpowiednią ilość słońca, a także co ważne pozwalają nam ocenić jakie warunki atmosferyczne aktualnie panują na zewnątrz, dzięki czemu możemy się dobrze przygotować wychodząc do pracy szkoły lub po prostu na miasto. Rozróżniamy kilka rodzajów okien. Większość pamięta jeszcze te stare drewniane okna, w których była zamontowana szyba. Takie okna składały się z drewnianych ram.

okucia

Jednak posiadały one pewne wady. Jedną z nich i chyba najbardziej dokuczliwą było to, że tego typu okna trzeba było ocieplać specjalną pianką, ponieważ najzwyczajniej w świecie były one nie szczelne. Dopiero po wprowadzeniu okien typu pcv, co miało miejsce w latach dziewięćdziesiątych okazało się strzałem w dziesiątkę. To okna, które służą nam do dziś. To okna Gdańsk, które są już bardzo szczelne i nie potrzeba ich traktować za pomocą pianki, ponieważ są one wykonane ze specjalnych materiałów, które trzymają ciepło zarówno w lecie jak również w zimie. Dodatkowo są one bardzo trwałe i za przykład można podać piłkę do grania w tak zwaną nogę. W drewniane okna z szybą jeśli taka piłka by trafiła zbiła by je od razu. Natomiast po uderzeniu tą samą piłką w okna wykonane z pcv okno co najwyżej miało by zabrudzenia po uderzeniu piłką jednak nie uległo by rozbiciu.

klamka

Istnieją również okna kuloodporne, które zna bardzo mała liczba osób. Jednak takie okna mogą uratować życie człowiekowi. Takie okna posiadają jednak najbogatsi ludzie, ponieważ są one bardzo drogie, a ich zakup sięga nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak w skrócie przedstawia się historia okien, które jak wszystko również przechodziły swoją ewolucję. Najciekawsze jest jednak to, jakie okna będą produkowane w nie dalekiej przyszłości.

Comments are closed.