Kalkulator pomoże w wyliczeniu kredytu samochodowego

// Listopad 29th, 2014 // Biznes i finanse


Planujesz zakupić samochód i chciałbyś na ten pozyskać środki w postaci kredytu dedykowanego na zakup samochodu? Musisz przejrzeć ofertę banów, najlepiej jak największej ilości spośród tych działających na polskim rynku. Niestety – czeka Cię żmudna praca. Przeglądanie ofert bankowych nie jest zajęciem przyjemnym ani szybki. Ale chcąc znaleźć najlepszą ofertę nie masz wyboru – musisz przez to przebrnąć. Zaraz, zaraz – czy oby na pewno musi się to rozegrać w taki sposób? Niekoniecznie. Możesz przecież skorzystać z ułatwienia jakim jest kalkulator kredytu samochodowego.

Oszczędzać czy nie czekać i zaciągać kredyt? Takie pytanie zadaje sobie wielu polaków!

Oszczędzać czy nie czekać i zaciągać kredyt? Takie pytanie zadaje sobie wielu polaków!


Aplikacje tego typu są znacznym ułatwieniem dla osób chcących zaciągnąć zobowiązanie w banku. Kalkulator, po podaniu przez nas potrzebnych danych, takich jak chociażby wysokość kredytu, porównuje oferty banków i przedstawia je w postaci listy ofert, na której można znaleźć informacje o tym, z jakiego banku pochodzi oferta, jakiej kwoty dotyczy i jakie są podstawowe warunki spłaty – oprocentowanie kredytu (w tym zazwyczaj również tzw. RRSO, czyli realna roczna stopa oprocentowania), maksymalny okres kredytowania, możliwy do wykorzystania czas tzw. „wakacji kredytowych”, czyli okresu w którym na nasze życzenie zawiesimy spłatę raty kapitałowej (czyli raty na poczet spłaty pożyczonej od banku kwoty), a będziemy spłacali jedynie raty odsetkowe (czyli odsetki od kwoty jaką jesteśmy dłużną dla banku).

Kalkulator kredytu samochodowego jest więc narzędziem nie do przecenienia, zaoszczędza bowiem znaczną ilość czasu potencjalnemu kredytobiorcy, a jednocześnie pozwala na w miarę przekrojowe zapoznanie się z kredytami oferowanymi na rynku, a dla mniej ufnych pozwala przynajmniej na wybranie z kilkudziesięciu ofert tych, które są najbardziej interesujące, a które będą podstawą do podjęcia decyzji o wyborze oferty konkretnego banku.

Comments are closed.