Kleje do korka – wybierz najlepszy

// Sierpień 7th, 2017 // Budownictwo

Korek jest surowcem pozyskiwanym z kory dębu korkowego. To jedyny na świecie gatunek drzewa, który wytwarza samoistnie tak grubą korę o niezwykłych właściwościach. Korek, jako surowiec, stosowany jest od kilku lat przeważnie w budownictwie jako pokrycie podłogowe i ścienne. Z korka wytwarza się:

  • panele ścienne
  • panele podłogowe
  • płyty korkowe
  • rolki korkowe
  • tablice korkowe
  • listwy

kork
Zastosowanie tych produktów w domach czy biurach przełoży się na niezwykłe właściwości korka jak termoizolację, antystatyczność, właściwości akustyczne i przeciwdrganiowe, ale również właściwości dekoracyjne. Żeby na dłużnej cieszyć się wszystkimi elementami z korka, które zastosujemy w swoich pomieszczeniach bardzo ważny jest wybór kleju. Przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na skład chemiczny lepiszcza, łatwość aplikacji oraz bezpieczeństwo montażu i późniejszej eksploatacji. Wybór dobrego kleju do tak niezwykłego surowca da pewność, że korek zamontowany jest solidnie, a sam montaż przebiegnie bezproblemowo. Najlepsze kleje do korka znajdziemy na stronie www.cork24.co.uk/19-glue-for-cork, które są dedykowane szczególnie do klejenia korka ściennego, podłogowego, izolacyjnego oraz technicznego. Dzięki nim produkty korkowe będą trwale przymocowane.

Klej nie tylko do paneli

Kleje do montażu korka są niezwykle uniwersalne. Można je użyć zarówno do podłoża chłonnego jak i mniej chłonnego. Za jego pomocą można przykleić również inne akcesoria typu korek modelarski, gumokorek, listwy podłogowe czy dekoracyjne. Dozwolone jest również klejenie nim skóry naturalnej, tekstylii czy niektórych tworzyw sztucznych. Stosowany jest także w przemyśle meblarskim, samochodowym i budowlanym. Bez problemu użyjemy go w pomieszczeniach z zainstalowanym systemem ogrzewania podłogowego.
piłka kork

Kleje do korka – jak stosować i czy są bezpieczne?

Klej do korka możemy zastosować na każdą powierzchnię: betonową, drewnianą, malowaną, ceramiczną, gipsową, na sufity, podłogi czy ściany. Każde podłoże powinno być odpowiednio przygotowane – w miarę równe i suche, a także odtłuszczone. Kleje do korka nie posiadają rozpuszczalników organicznych. Są trwałe i wytrzymałe, odporne na wilgoć i wysokie temperatury.  Dzięki gotowej konsystencji można je natychmiast zastosować. Kleje te są bezwonne i bezpieczne dla otoczenia, a także niepalne. Wytwarzane zgodnie z wymogami systemu kontroli jakości, przekładają się na bezpieczeństwo i wysoką jakość.

Comments are closed.