Pozycjonuj samodzielnie

// Listopad 27th, 2014 // Sieć

Pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania ma zdecydowanie wielkie znaczenie. Choć może się wydawać, iż to tylko link w wyszukiwarce, to rzeczywistość szybko weryfikuje takie myślenie. Od tego jak wysokie miejsce zajmuje dana strona zależy bowiem ilość odwiedzin – a co za tym idzie – wyświetleń reklamy, wykorzystanych usług, czy kupionych towarów. Dlaczego dbanie o pozycję jest ważne?

Ponieważ w dzisiejszych okolicznościach technologicznych, każda osoba pragnąca zdobyć jakąś informację bądź zakupić jakieś dobro, swoje pierwsze działania wykonuje właśnie w sieci. Wstukanie krótkiego hasła w wyszukiwarkę zajmuje bowiem takiej osobie dosłownie kilka sekund, a pierwsze adresy na wyszukanej liście mają niemal zagwarantowane odwiedziny. Dlatego niezwykle ważne jest, aby to właśnie nasza strona znajdowała się w tym pierwszych wynikach wyszukiwania. Aby to osiągnąć, należy sobie uświadomić czym jest pozycjonowanie stron internetowych oraz w jaki sposób się za to zabrać. Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem jest zlecenie tej usługi zewnętrznej firmie, która zajmuje się tym na co dzień i gwarantuje dobre wyniki swojej pracy. Chcąc jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy możemy we własnym zakresie zadbać o kilka aspektów funkcjonowania witryny, które pomogą w jej pozycjonowaniu. Z pewnością najważniejszym kierunkiem naszych działań powinno być nastawienie się na potrzeby użytkownika, gdyż jest to wiodący trend w branży na ten moment. Konkretnie chodzi o to, aby treści zamieszczane na stronie były unikalne i podane w przejrzystej formie. Oprócz tego wszystkiego muszą być przede wszystkim przydatne i interesujące, bowiem bez tego będą tylko bezwartościowym zlepkiem tekstu i grafiki.

Następnym ważnym aspektem jest dbałość o częste aktualizowanie witryny, ponieważ roboty wyszukiwarek odwiedzają ją cyklicznie. W oczach wyszukiwarki strona, która często oferuje nowe treści jest bardziej atrakcyjna, a więc ląduje na wyższej pozycji. Ostatnią kluczową sprawą jest stosowanie zabiegów typowo pozycjonujących. Chodzi więc tutaj o stworzenie bazy stron zapleczowych, które linkować będą do adresu pozycjonowanego, a także rozważne zdobywanie odnośników do głównej strony. W tym wypadku nie można jednak przesadzać, bowiem zbyt intensywne linkowanie może skończyć się blokadą.

Warto zobaczyć film, który w ekspresowym tempie wytłumaczy o co chodzi w SEO (niestety po angielsku):

Comments are closed.